O mnie

Karolina Klawitter – sopran liryczny, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Studium Pedagogicznego tejże uczelni. Absolwentka Podyplomowego Studium Dziennikarskiego na Uniwersytecie Gdańskim o specjalności radiowej i public relation. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich w kraju i za granicą m.in. u prof. Ryszarda Karczykowskiego oraz Mariny Hristovej. Debiutowała partią Tatiany w spektaklu dyplomowym w operze „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego w Państwowej Operze Bałtyckiej.  W swoim repertuarze operowym ma m.in. partie: Donny Anny (Don Giovanni Mozarta), Violetty ( Traviata Verdiego), Musetty (Cyganeria Pucciniego). Prowadzi ożywioną działalność koncertową,  wykonując zarówno lirykę wokalną, jak i dzieła oratoryjno-kantatowe.

Od 2013 roku związana z Gdyńskim Centrum Kultury – Konsulatem Kultury. Jest inicjatorką i autorką oraz twarzą cyklu Poranków muzycznych dla dzieci pt. „Mała Gdyńska Filharmonia”, istniejącego na mapie kulturalnej Gdyni od jesieni 2013 r.

W 2019 nominowana za cykl „Mała Gdyńska Filharmonia” w kategorii „Animacja kultury” do Nagrody Artystycznej Prezydenta „Galion Gdyński 2018”. Od 2014 roku związana z Filharmonią Kaszubską w Wejherowie gdzie tworzy i prowadzi koncerty dla dzieci z cyklu Poranki muzyczne. Od 2017 roku uwrażliwia na piękno muzyki klasycznej podczas kolejnych autorskich i cyklicznych koncertów Dźwiękomanii i Popołudni muzycznych dla dzieci w Gdyńskim Centrum Kultury – Konsulacie Kultury. Do tej pory wykonała ponad sto koncertów dla dzieci od dzieł J. S. Bacha po piosenki dla dzieci W. Lutosławskiego. Właścicielka musicalowej Szkoły Talentów VocalDance.

Od 2021 organizuje poranki muzyczne dla dzieci z cyklu Mała Filharmonia w Sali Teatralnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach.

Współpracuje również z Polską Filharmonią Kameralną Sopot.

Na co dzień mama dwóch córek i miłośniczka zwierząt.