Szkoła Talentów VocalDance


Zapraszamy do musicalowej szkoły talentów na zajęcia wokalne, taneczne i aktorskie, które odbywają się w soboty od godz. 10.00 do 14.00 od września w Strefie Kultury na ul. Żeromskiego 9 w Chwaszczynie.

Nauka w naszej szkole trwa od września do czerwca i podzielona jest na dwa semestry. Wolne dni pokrywają się z dniami wolnymi od zajęć obowiązującymi w szkolnictwie publicznym.

Koszt zajęć to 320 zł miesięcznie (35 sobót w ciągu roku szkolnego 2020/2021, plus
dopłata – niedziela 19.06 – dzień spektaklu z nagłośnieniem).

Dla uczestników szkoły zniżka na wakacyjne musicalowe kolonie VocalDance Camp i ArtDance Camp.

Harmonogram zajęć ulegnie zmianie w czasie, kiedy będą przeprowadzane próby całościowe spektaklu, nad którym będziemy pracować. Mamy ogromną nadzieję, że nasza szkoła zamieni się w przestrzeń do świetnej zabawy we wspaniałej, rodzinnej atmosferze.

Zapraszamy zdolne dzieci i młodzież na przesłuchania przez cały wrzesień a już 5 września na dzień otwarty szkoły.

W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu przez e-mail szkoły oraz pod numerem telefonu:
691-125-636 (instruktor Katarzyna Witkowska)
691-850-065 (dyrektor Karolina Klawitter)

Przedstawiamy harmonogram zajęć w sezonie 2020/2021
Wrzesień – 5, 12, 19, 26
Październik – 3, 10, 17, 24
Listopad – 7, 14, 21, 28
Grudzień – 5, 12, 19
Styczeń – 9, 16, 23, 30
Luty – 20, 27
Marzec – 6, 13, 20, 27
Kwiecień – 10, 17, 24
Maj – 8, 15, 22, 29
Czerwiec – 5, 12 i dzień spektaklu końcowego 19 niedziela.

Instruktorami w naszej szkole są profesjonalni artyści, muzycy, aktorzy

Karolina Klawitter instruktor wokalu, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Studium Pedagogicznego tejże uczelni. Absolwentka Podyplomowego Studium Dziennikarskiego na Uniwersytecie Gdańskim specjalności radiowej i public relation. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich w kraju i za granicą m.in. u prof. Ryszarda Karczykowskiego, Kałudiego Kałudowa, Mariny Hristovej. Debiutowała partią Tatiany w operze „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego w Państwowej Operze Bałtyckiej. 

Od 2013 roku związana jest z Gdyńskim Centrum Kultury gdzie tworzy i prowadzi poranki muzyczne dla dzieci w  ramach cyklu Mała Gdyńska Filharmonia. Od 2014 roku w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie prowadzi koncerty dla dzieci z cyklu „poranki muzyczne”. A od ubiegłego roku uwrażliwia na piękno muzyki klasycznej  również dzieci podczas cyklicznych koncertów dla szkół i przedszkoli pt. „Dźwiękomania”, które prowadzi w Gdyńskim Centrum Kultury.  Do tej pory wykonała ponad sto koncertów dla dzieci od dzieł J.S. Bacha po piosenki dla dzieci W. Lutosławskiego. Jest założycielką Szkoły Talentów VocalDance gdzie uczy śpiewu. 

Katarzyna Witkowska instruktor tańca, aktorka scen muzycznych, absolwentka Studium Wokalno-aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Można ją oglądać na deskach Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni w takich spektaklach jak: Chłopi, Lalka, Skrzypek na dachu oraz Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu w Pan Kleks Powrót, Złoto i liście, Gra warta piernika czyli Maurycy i Kolędnicy. Aktorka spektakli dla najmłodszych w teatrzyku Co w trawie piszczy. Od 2017 roku pedagog tańca w szkole Talentów VocalDance. Miłośniczka Teatru Tańca i polskiej piosenki aktorskiej. 

Mateusz Feliński instruktor aktorstwa, aktor teatralny, filmowy i głosowy, a także dialogista. Absolwent Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im . Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu. Można go było oglądać w produkcjach Teatru Czwarte Miasto, Teatru Wybrzeże i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, Teatru Muzycznego w Gdyni czy też Konsulatu Kultury w Gdyni. Na małym ekranie grał m.in. w serialu „Na Wspólnej”. Użyczał głosu postaciom w serialach”H2O-wystarczy kropla”, „Dance Academy” czy „Wolfblood” (platforma Netflix). Od 2018 roku pedagog  aktorstwa w szkole talentów VocalDance. Prywatnie miłośnik psów i „Gwiezdnych wojen”. 

 

Szkoła Talentów VocalDance – www.karolinaklawitter.pl
Impresariat Artystyczny Edu-Art
nr tel. 691-850-065
impresariat.eduart@wp.pl

O NASZEJ SZKOLE 

Nasza szkoła oferuje zajęcia z dziedziny sztuk scenicznych: wokalaktorstwotaniec.

Uczestnik zapisując się na te zajęcia, bierze udział we wszystkich trzech. Co semestr przewidujemy pokazy zwykle będące spektaklami muzycznymi/musicalami, autorstwa naszych instruktorów. Dodatkowo w okresie wakacyjnym organizujemy kolonie VocalDance (nastawione konkretnie na musical) oraz ArtDance (zajęcia plastyczne, taniec).

Rozpoczynając trzeci rok naszej działalności, uznaliśmy, że jesteśmy gotowi na małe zmiany.

W trosce o rozwój i jak najbardziej komfortowe warunki pracy Państwa dzieci, postanowiliśmy pójść o krok dalej. Udało nam się znaleźć nowe miejsce, które niewątpliwie podwyższy poprzeczkę naszych działań, zapewni odpowiednią przestrzeń do poszerzania umiejętności i zdobywania coraz większego doświadczenia w dziedzinie sztuk scenicznych Państwa pociech. Szkoła Talentów VocalDance zmienia swoją siedzibę na Strefę Kultury w Chwaszczynie, ul. Żeromskiego 9, gdzie od tego roku będą odbywać się zajęcia. Pragniemy, aby nasza szkoła jak najbardziej się rozwijała, a co za tym idzie, żeby Państwa dzieci miały szansę rozwoju.

Do dyspozycji mamy 3 sale:
– wokalna – 22m2,
– aktorska – 32m2,
– taneczna – 130m2
– sala wyposażona w lustra zamocowane na stałe oraz nagłośnienie.

Poza tym:
– hol z 2 kanapami – przestrzeń dla dzieci w czasie przerwy oraz miejsce dla rodziców, którzy w czasie trwania zajęć będą czekać na miejscu,
– pomieszczenie gospodarcze z kuchenką, ekspresem do kawy, lodówką – przestrzeń również do dyspozycji rodziców,
– pomieszczenie na specjalne okazje, które od czasu do czasu będzie do naszej dyspozycji (np. Mikołajki, Dzień Dziecka).

Pracujemy według podanego trybu:
3 grupy: młodsza, starsza oraz MASTER CLASS (do której zaproszone będą najbardziej zaawansowane osoby). Klasa Mistrzowska będzie grupą, do której może należeć każde dziecko, bez względu na wiek, w zależności od poziomu zaangażowania oraz umiejętności, co oznacza, że będzie można z czasem do takiej grupy „awansować”, ale również z tej grupy „spaść”. Wierzymy, że przyjdzie taki moment, w którym wszystkie 3 grupy staną się Klasami Mistrzowskimi.

Zajęcia będą odbywać się według poniższego programu:
10:00-11:00 – zajęcia rozgrzewające (taniec, dykcja, wokal)
11:00-14:00 – równolegle prowadzone zajęcia wokalne, aktorskie oraz taneczne z podziałem na 3 grupy – czas trwania zajęć poszczególnych zajęć 1h. Przewidujemy przerwy ruchome – w zależności od potrzeb.

Harmonogram zajęć ulegnie zmianie w czasie, kiedy będą przeprowadzane próby całościowe spektaklu, nad którym będziemy pracować. Mamy ogromną nadzieję, że nasza szkoła zamieni się w przestrzeń do świetnej zabawy we wspaniałej, rodzinnej atmosferze.

Zapraszamy zdolne dzieci i młodzież na przesłuchania przez cały wrzesień a już 5 września na dzień otwarty szkoły.

W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu przez e-mail szkoły oraz pod numerem telefonu:
691-125-636 (instruktor Katarzyna Witkowska)
691-850-065 (dyrektor Karolina Klawitter)

Można nas również znaleźć na facebooku.

Z pozdrowieniami,
zespół Szkoły Talentów VocalDance