Szkoła Talentów VocalDance

Zapraszamy do musicalowej szkoły talentów na zajęcia wokalne, taneczne i aktorskie, które odbywają się w soboty od godz. 10.00 do 14.00 od września w Strefie Kultury na ul. Żeromskiego 9 w Chwaszczynie.

Nauka w naszej szkole trwa od września do czerwca i podzielona jest na dwa semestry. Wolne dni pokrywają się z dniami wolnymi od zajęć obowiązującymi w szkolnictwie publicznym.

Koszt zajęć to 340 zł miesięcznie (35 sobót w ciągu roku szkolnego 2021/2022, plus
dopłata – niedziela 19.06 – dzień spektaklu z nagłośnieniem).

Dla uczestników szkoły zniżka na wakacyjne musicalowe kolonie VocalDance Camp i ArtDance Camp.

Harmonogram zajęć ulegnie zmianie w czasie, kiedy będą przeprowadzane próby całościowe spektaklu, nad którym będziemy pracować. Mamy ogromną nadzieję, że nasza szkoła zamieni się w przestrzeń do świetnej zabawy we wspaniałej, rodzinnej atmosferze.

Zapraszamy zdolne dzieci i młodzież na przesłuchania przez cały wrzesień a już od 4 września zaczynamy zajęcia.

W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu przez e-mail szkoły oraz pod numerem telefonu:
691-125-636 (instruktor Katarzyna Witkowska)
691-850-065 (dyrektor Karolina Klawitter)

vocaldancecamp@gmail.com

Poniżej przedstawiamy aktualny harmonogram na wrzesień;

Wrzesień – 4, 11, 18, 25

Instruktorami w naszej szkole są profesjonalni artyści, muzycy, aktorzy

Karolina Klawitter – wokal, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Studium Pedagogicznego tejże uczelni. Absolwentka Podyplomowego Studium Dziennikarskiego na Uniwersytecie Gdańskim specjalności radiowej i public relation. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich w kraju i za granicą m.in. u prof. Ryszarda Karczykowskiego, Kałudiego Kałudowa, Mariny Hristovej. Debiutowała partią Tatiany w operze „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego w Państwowej Operze Bałtyckiej. 

Od 2013 roku związana jest z Gdyńskim Centrum Kultury gdzie tworzy i prowadzi poranki muzyczne dla dzieci w  ramach cyklu Mała Gdyńska Filharmonia. Od 2014 roku w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie prowadzi koncerty dla dzieci z cyklu „poranki muzyczne”. A od ubiegłego roku uwrażliwia na piękno muzyki klasycznej  również dzieci podczas cyklicznych koncertów dla szkół i przedszkoli pt. „Dźwiękomania”, które prowadzi w Gdyńskim Centrum Kultury.  Do tej pory wykonała ponad sto koncertów dla dzieci od dzieł J.S. Bacha po piosenki dla dzieci W. Lutosławskiego. Jest założycielką Szkoły Talentów VocalDance gdzie uczy śpiewu. 

Katarzyna Witkowska – taniec, aktorka scen muzycznych, absolwentka Studium Wokalno-aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Można ją oglądać na deskach Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni w takich spektaklach jak: Chłopi, Lalka, Skrzypek na dachu oraz Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu w Pan Kleks Powrót, Złoto i liście, Gra warta piernika czyli Maurycy i Kolędnicy. Aktorka spektakli dla najmłodszych w teatrzyku Co w trawie piszczy. Od 2017 roku pedagog tańca w szkole Talentów VocalDance. Miłośniczka Teatru Tańca i polskiej piosenki aktorskiej. 

Patryk Maślach – wokal, aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Absolwent Studium Wokalno – Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (2019) oraz Zarządzania Instytucjami Artystycznymi na Uniwersytecie Gdańskim (2019). Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli w klasie fortepianu (2010). Aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, w zespole od 2019 roku. Na deskach Teatru Muzycznego można go zobaczyć w: Hairspray, Gorączka Sobotniej Nocy, Lalka, Chłopi, Ghost, Skrzypek Na Dachu. Występował także w takich produkcjach jak: „Cud albo Krakowiaki i Górale”, „Notre Dame De Paris”, „Okno Na Parlament”, „Wiedźmin”, „Rewia Piosenki”, „Rewia Jubileuszowa”, „Grease”, „Shrek”, „Rewia The Musical”, „Wesele” (spektakl dyplomowy). Wystąpił także w: „Aladyn Jr” (Teatr Muzyczny Roma w Warszawie), „Jesus Christ Superstar”, „Miss Saigon SE” (Śródmiejski Teatr Muzyczny w Warszawie), „Legalna Blondynka” (Autorska Szkoła Musicalowa M. Pawłowskiego), „Komedia” S. Becketta (Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie).

Filip Łukasz Bieliński – aktorstwo, student roku dyplomowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej II stopnia na Uniwersytecie Gdańskim. Absolwent Zarządzania Instytucjami Artystycznymi na Uniwersytecie Gdańskim. Od dziecka związany z Gdynią i Teatrem Muzycznym w Gdyni. Już w szkole podstawowej wystawił wraz z Klubem Młodych Gdynian spektakl „Grudzień ’70”, a chwilę później „Wiatr od Morza”, które upamiętniały wydarzenia grudnia 1970 oraz walki Solidarności w 1989 roku. W czasach nastoletnich występował w Teatrze Muzycznym Junior w produkcjach: „Bleee…”, „Wodna Opowieść”, „Gwiazdka w Muzycznym” oraz „Pippi”. Ściśle związany z
Teatrem Komedii Valldal, gdzie oglądać go można było w „Księdze Dżungli”; oraz „Alicji w Krainie Cz.”. Od roku 2018 stały bywalec dużej sceny Teatru Muzycznego w Gdyni, a oglądać go mogą Państwo między innymi w „Skrzypku na Dachu” reż. Macieja Korwina, „Chłopach” reż. Wojciecha Kościelniaka, „Piotrusiu Panie” reż. Janusza Józefowicza czy najnowszej premierzy TM w Gdyni „Hairspray” reż. Bernarda Szyca. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego ucznia stał się nieocenionym pedagogiem Szkoły Talentów VocalDance oraz naszym wspaniałym przyjacielem.

Mateusz Feliński – aktorstwo (instruktor współpracujący), aktor teatralny, filmowy i głosowy, a także dialogista. Absolwent Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im . Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu. Można go było oglądać w produkcjach Teatru Czwarte Miasto, Teatru Wybrzeże i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, Teatru Muzycznego w Gdyni czy też Konsulatu Kultury w Gdyni. Na małym ekranie grał m.in. w serialu „Na Wspólnej”. Użyczał głosu postaciom w serialach”H2O-wystarczy kropla”, „Dance Academy” czy „Wolfblood” (platforma Netflix). Od 2018 roku pedagog  aktorstwa w szkole talentów VocalDance. Prywatnie miłośnik psów i „Gwiezdnych wojen”. 

 

Szkoła Talentów VocalDance – www.karolinaklawitter.pl
Impresariat Artystyczny Edu-Art
nr tel. 691-850-065
impresariat.eduart@wp.pl

O NASZEJ SZKOLE 

Nasza szkoła oferuje zajęcia z dziedziny sztuk scenicznych: wokalaktorstwotaniec.

Uczestnik zapisując się na te zajęcia, bierze udział we wszystkich trzech. Co semestr przewidujemy pokazy zwykle będące spektaklami muzycznymi/musicalami, autorstwa naszych instruktorów. Dodatkowo w okresie wakacyjnym organizujemy kolonie VocalDance (nastawione konkretnie na musical) oraz ArtDance (zajęcia plastyczne, taniec).

Rozpoczynając trzeci rok naszej działalności, uznaliśmy, że jesteśmy gotowi na małe zmiany.

W trosce o rozwój i jak najbardziej komfortowe warunki pracy Państwa dzieci, postanowiliśmy pójść o krok dalej. Udało nam się znaleźć nowe miejsce, które niewątpliwie podwyższy poprzeczkę naszych działań, zapewni odpowiednią przestrzeń do poszerzania umiejętności i zdobywania coraz większego doświadczenia w dziedzinie sztuk scenicznych Państwa pociech. Szkoła Talentów VocalDance zmienia swoją siedzibę na Strefę Kultury w Chwaszczynie, ul. Żeromskiego 9, gdzie od tego roku będą odbywać się zajęcia. Pragniemy, aby nasza szkoła jak najbardziej się rozwijała, a co za tym idzie, żeby Państwa dzieci miały szansę rozwoju.

Do dyspozycji mamy 3 sale:
– wokalna – 22m2,
– aktorska – 32m2,
– taneczna – 130m2
– sala wyposażona w lustra zamocowane na stałe oraz nagłośnienie.

Poza tym:
– hol z 2 kanapami – przestrzeń dla dzieci w czasie przerwy oraz miejsce dla rodziców, którzy w czasie trwania zajęć będą czekać na miejscu,
– pomieszczenie gospodarcze z kuchenką, ekspresem do kawy, lodówką – przestrzeń również do dyspozycji rodziców,
– pomieszczenie na specjalne okazje, które od czasu do czasu będzie do naszej dyspozycji (np. Mikołajki, Dzień Dziecka).

Pracujemy według podanego trybu:
3 grupy: młodsza, starsza oraz MASTER CLASS (do której zaproszone będą najbardziej zaawansowane osoby). Klasa Mistrzowska będzie grupą, do której może należeć każde dziecko, bez względu na wiek, w zależności od poziomu zaangażowania oraz umiejętności, co oznacza, że będzie można z czasem do takiej grupy „awansować”, ale również z tej grupy „spaść”. Wierzymy, że przyjdzie taki moment, w którym wszystkie 3 grupy staną się Klasami Mistrzowskimi.

Zajęcia będą odbywać się według poniższego programu:
10:00-11:00 – zajęcia rozgrzewające (taniec, dykcja, wokal)
11:00-14:00 – równolegle prowadzone zajęcia wokalne, aktorskie oraz taneczne z podziałem na 3 grupy – czas trwania zajęć poszczególnych zajęć 1h. Przewidujemy przerwy ruchome – w zależności od potrzeb.

Harmonogram zajęć ulegnie zmianie w czasie, kiedy będą przeprowadzane próby całościowe spektaklu, nad którym będziemy pracować. Mamy ogromną nadzieję, że nasza szkoła zamieni się w przestrzeń do świetnej zabawy we wspaniałej, rodzinnej atmosferze.

Zapraszamy zdolne dzieci i młodzież na przesłuchania przez cały wrzesień a już 5 września na dzień otwarty szkoły.

W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu przez e-mail szkoły oraz pod numerem telefonu:
691-125-636 (instruktor Katarzyna Witkowska)
691-850-065 (dyrektor Karolina Klawitter)

Można nas również znaleźć na facebooku.

Z pozdrowieniami,
zespół Szkoły Talentów VocalDance