4 i 5 II DźwiĘkoManiA „Bajka o zegarze, co straszy, czyli z wizytą u Pana Moniuszki”

Zapraszam do Gdyńskiego Centrum Kultury na grudniowe koncerty DźwiĘkoManiA. To nowy cykl edukacyjny, który dedykujemy przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych w wieku 5-12 lat.

KONCEPCJA I PROWADZENIE: Karolina Klawitter

Bilety do kupienia w kasie (Gdyńskie Centrum Kultury, ul. Jana z Kolna 25), CultureBox (ul. Świętojańska 30) oraz online. Szczegóły i bilety: www.gck.gdynia.pl.

„Bajka o zegarze, co straszy, czyli z wizytą u Pana Moniuszki”

4 lutego 2019, poniedziałek, godz. 9 i 11
5 lutego 2019, wtorek, godz. 9 i 11

Chyba wszystkie dzieci lubią bajki, prawda? A zatem posłuchajcie… Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, pośród modrzewi i świerków, stał dostojny stary polski dwór w okolicy zwany Strasznym Dworem. Mieszkał w nim Pan Miecznik z dwiema pięknymi córkami: Hanną i Jadwigą. Zapraszamy na koncert w oparciu o operę pt. „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki, podczas którego usłyszycie polskie arie i pieśni m.in. „Prząśniczkę”, „Dziada i babę” czy „Krakowiaczka”. Dzieci poznają też różne rodzaje głosów operowych oraz polskie tańce narodowe.

Wykonawcy:
Karolina Klawitter – sopran,
Donata Zuliani – mezzosopran, 
Kamil Pękala – baryton,
Amber String Quartet: Marta Zagańczyk – I skrzypce, Aleksandra Kubala – II skrzypce, Sławomir Iwaniak – altówka, Magdalena Cisło – wiolonczela, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”.