Mała Gdyńska Filharmonia „Akordeon: muzyczny kameleon”

Mała Gdyńskie Filharmonia – poranki muzyczne dla dzieci – to projekt, który istnieje na muzycznej mapie Gdyni od sześciu lat. Został stworzony z myślą o najmłodszych melomanach. Dzięki różnorodnym i atrakcyjnym koncertom, muzykę klasyczną kocha i poznaje coraz więcej dzieci. Przez kilka lat na naszej estradzie pojawiły się niemal wszystkie grupy instrumentów, orkiestry symfoniczne, wokaliści, chóry, żywiołowi tancerze i balet.

KONCEPCJA I PROWADZENIE: Karolina Klawitter

„AKORDEON: MUZYCZNY KAMELEON”

6.02.2022, niedziela, godz. 11:00

Czy wiesz ile guzików ma akordeon? Skąd bierze się w nim powietrze skoro nikt w niego nie dmucha? A ile waży ten instrument i czy da się go schować do plecaka? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie podczas najbliższego poranka muzycznegoNa scenie pojawią sią aż cztery akordeony! Gdański Kwartet Akordeonowy zaprezentuje Wam potęgę brzmienia tych instrumentów w ciekawym, zróżnicowanym repertuarze. W programie koncertu m.in. „Taniec z szablami” Chaczaturiana, „Humoreska” Dworzaka, muzyka z „West Side Story”, „Skrzypka na dachu”, tanga Astora Piazzolli oraz największe przeboje z polskich bajek. 

Wykonawcy: Gdański Kwartet Akordeonowy w składzie Maciej Kacprzak – akordeon, Paweł Ratajek – akordeon, Paweł Wiśniewski – akordeon, Wojciech Ulanowski – akordeon.

KONCEPCJA I PROWADZENIE: Karolina Klawitter

Mała Gdyńska Filharmonia
Poranki muzyczne dla dzieci
Sala Koncertowa Portu Gdynia
ul. Rotterdamska 9
Bilety: 20 zł

KUP BILET