Mała Gdyńska Filharmonia | Bajkowe przeboje na 10. urodziny

Czas na wielkie obchody dziesięciolecia Małej Gdyńskiej Filharmonii. Zapraszam na październikowy koncert jubileuszowy oraz kolejne odsłony nowego, dziesiątego sezonu.

Mała Gdyńska Filharmonia to projekt stworzony z myślą o najmłodszych melomanach. Dzięki różnorodnym i atrakcyjnym koncertom, muzykę klasyczną kocha i poznaje coraz więcej dzieci. W ciągu dekady na naszej scenie pojawiły się niemal wszystkie grupy instrumentów, orkiestry symfoniczne, wokaliści, chóry, żywiołowi tancerze i balet. Pora zacząć kolejny sezon!

8.10.2023 r., niedziela, godz. 11:00 | Bajkowe przeboje na dziesiąte urodziny

Mała Gdyńska Filharmonia istnieje na mapie Gdyni już od 10 lat i cieszy się dużą sympatią, nie tylko wśród najmłodszych słuchaczy. Z tej okazji zapraszamy małych melomanów na wyjątkowy urodzinowy poranek. Nie zabraknie najpiękniejszych bajkowych przebojów, konkursów i muzycznych niespodzianek. Pojawią się specjalnie zaaranżowane piosenki i duety , m.in. z „Vaiany”, „Małej Syrenki” i „Zaplątanych”. Utwory, niosące ważny przekaz na temat przyjaźni, będą przypominać o tym, aby pomagać sobie nawzajem i wspierać się każdego dnia. Wszystko to w wykonaniu znakomitych artystów i w oprawie artystycznej autorstwa Karoliny Klawitter.

WYKONAWCY

Sandra Brucheiser – wokal
Łukasz Reks – wokal
Ewelina Sokołowska – skrzypce
Karol Sokołowski – wiolonczela
Adam Pachla – kontrabas
Tomasz Jocz – fortepian
Beniamin Baczewski – saksofon/klarnet/aranżacje
Dariusz Mrozek – perkusja

Karolina Klawitter – koncepcja i prowadzenie

5.11.2023 r., niedziela, godz. 11:00 | Magiczne guziki akordeonowej muzyki

Magiczne guziki? Czy domyślacie się, o jakim instrumencie mowa? Gośćmi listopadowego poranka muzycznego będą młodzi wirtuozi akordeonu! To niezwykły instrument, który dzięki swoim szerokim możliwościom pojawia się w najróżniejszych miejscach – od podwórka i ulicy, przez kawiarnie, aż po sale koncertowe i filharmonie. Przy jego akompaniamencie wspólnie odkryjemy epoki – od dalekiego baroku do współczesności, a także nowe gatunki muzyczne.

WYKONAWCY

Gdański Kwartet Akordeonowy w składzie:
Maciej Kacprzak – akordeon
Paweł Ratajek – akordeon
Paweł Wiśniewski – akordeon
Wojciech Ulanowski – akordeon
oraz
Maksymilian Lejk – akordeon / uczeń OSM im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku
Karolina Klawitter – koncepcja i prowadzenie

10.12.2023 r., niedziela, godz. 11:00 | Świąteczna podróż z muzyką Gospel

Tym razem ruszamy w muzyczną podróż do Ameryki, aby poznać historię śpiewu Gospel. W atmosferę ulubionych przez wszystkie dzieci świąt Bożego Narodzenia wprowadzą nas najsłynniejsze przeboje Gospel i świąteczne piosenki z różnych stron świata. Oczywiście nie zapomnimy też o pięknych polskich kolędach. Spodziewajcie się fantastycznej zabawy i muzycznych niespodzianek. Nadchodzą Święta!

WYKONAWCY
Grace Gospel Choir
Anna Baranowska-Bober – dyrygentka
Igor Torbicki – instrumenty klawiszowe

BILETY: https://www.gck.gdynia.pl/muzyka/mala-gdynska-filharmonia-poranki-muzyczne-dla-dzieci-2-2/