7 V 2017 Poranek muzyczny dla dzieci „W krainie jazzu od Scotta Joplina do swingu”

Zapraszamy na majową edycję Poranków muzycznych dla dzieci „W krainie jazzu od Scotta Joplina do swingu”. Spotykamy się w niedzielę, 7 maja, o godz. 11:00 w Sali Głównej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Tym razem w wiosennym nastroju zapraszamy was drogie dzieci, rodzice, dziadkowie do kolorowej krainy jazzu w nie­zwy­kłą podróż po nie­mal wszyst­kich odmia­nach muzyki jaz­zo­wej. Będzie to świetna okazja aby na żywo ponownie w naszej filharmonii zobaczyć prawdziwych jazzmenów, wyjątkowych i fantastycznych gości. Będzie to również okazja aby przybliżyć wam dzieci postać genialnego jazzmana, kompozytora i pianisty Scotta Joplina, który był królem tego gatunku i pionierem jazzu. Koniecznie zabierzcie ze sobą dobry humor.

Wystąpią wspaniali muzycy m.in. Jarosław Stokowski – kontrabas, Dawid Lipka – trąbka, Łukasz Łapiński – perkusja oraz Michał Ciesielski- kompozytor, aranżer i pianista jazzowy, który ukończył z wyróżnieniem studia na specjalności Kompozycja i Aranżacja Jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego. Przez rok studiował w Instytucie Jazzu w Katowicach w klasie prof. Jacka Glenca. Obecnie na powrót związany z AM w Gdańsku jako pedagog i student fortepianu jazzowego w klasie prof. Włodzimierza Nahornego.

I tym razem nie zabraknie tańca. Karol Drzewoszewski i Patrycja Mizerska z Teatru Muzycznego w Gdyni będą stepować w prawdziwie amerykańskim stylu.

Prowadzenie i opracowanie artystyczne – Karolina Klawitter

Bilety w cenie 10 zł. Informacje na stronie: www.wck.org.pl