11 VI 2017 Mała Gdyńska Filharmonia „Śpiewająca lokomotywa”

Zapraszamy na czerwcową edycję Małej Gdyńskiej Filharmonii „Śpiewająca lokomotywa”. Spotykamy się w niedzielę, 11 czerwca, o godz. 12:00 w Sali Koncertowej Portu Gdynia.

Bilety w cenie 10 zł, szczegóły: www.ckgdynia.pl

„Śpiewająca lokomotywa” z tekstami Juliana Tuwima i muzyką Piotra Salabera

Gdyby ptasia rozgłośnia radiowa istniała naprawdę, piosenki Piotra Salabera do wierszy Juliana Tuwima znajdowałyby się na samym szczycie ptasiej listy przebojów. – napisano w programie Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Ten, złożony z najpiękniejszych wierszy Juliana Tuwima, opatrzonych muzyką Piotra Salabera koncert na troje śpiewających aktorów, orkiestrę symfoniczną i śpiewającego dyrygenta gościł już na estradach filharmonii Wrocławskiej, Pomorskiej, Świętokrzyskiej i wielu, wielu innych. Tym razem zagości na Scenie Małej Gdyńskiej Filharmonii z inicjatywy gdyńskiego Centrum Kultury. Wśród wykonawców usłyszą Państwo wyłonionych w drodze castingu troje śpiewających aktorów Aleksandrę Lis, Ewę Olszewską i Bogdana Smagackiego oraz orkiestrę symfoniczną złożoną z trójmiejskich muzyków, ze znakomitą koncertmistrz – Natalią Walewską.

Opiekę reżyserską koncertu zapewnił Krystian Nehrebecki, kostiumy i scenografię Mariusz Napierała, producentem i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Centrum Kultury Gdynia z dyrektorem Jarosławem Wojciechowskim na czele.

Całość poprowadzi kompozytor, Piotr Salaber, wcielający się w tym koncercie w rolę śpiewającego dyrygenta.

Wystąpią: Piotr Salaber – dyrygent, Aleksandra Lis, Ewa Olszewska, Bogdan Smagacki, Andrzej Walden i orkiestra symfoniczna.

Andrzej Walden – Aktor, reżyser, pedagog. Absolwent PWSFTviT w Łodzi Wydział Aktorski 1970 r. i PWST w Warszawie Wydział Reżyserii 1976 r. Pracował w teatrach m.in. Olsztyna, Radomia, Płocka, Bydgoszczy i Warszawy jako reżyser i aktor. W latach 1998-2000 dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Wykładowca gry aktorskiej w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Zagrał w wielu filmach i serialach, m.in. Julian Tuwim w „Papuszy” Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze oraz w Teatrze Polskiego Radia.