6 I 2019 Poranek muzyczny dla dzieci „Dzień dobry, Panie Strauss! – Już karnawał!”

Zapraszam na styczniowy Poranek muzyczny dla dzieci w Wejherowie. Spotykamy się w niedzielę, 6 grudnia, o godz. 11:00 w Sali Głównej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

„Dzień dobry, Panie Strauss! – Już karnawał!”

Wykonawcy;
Karolina Klawitter sopran
Kamil Pękala baryton

*Opera Kwartet* w składzie
Tomasz Kulisiewicz I skrzypce
Przemysław Treszczotka II skrzypce
Krzysztof Jakub Szwarc altówka
Zofia Elwart wiolonczela

*Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Jantar*

*Karolina Klawitter prowadzenie i koncepcja koncertów

Już na początku Nowego Roku zapraszamy Was drogie dzieci, rodzice dziadkowie na wyjątkowy karnawałowy koncert z muzyką genialnego, wiedeńskiego kompozytora Johanna Straussa.

Jak to w bajkach bywa w mieście Wiedniu pełnym muzyki i tańca przyszedł na świat mały Johann Strauss. Był rok 1825 czyli prawie 200 lat temu. Jego tata miał również na imię Johann i był wielkim kompozytorem i to w dodatku bardzo znanym w Wiedniu. Tata Johann gdy tylko doświadczył jak trudnym zawodem jest komponowanie zabronił posyłania małego chłopca na lekcje muzyki. Jednak wszędzie rozbrzmiewała muzyka, najpiękniejsze walce, polki i marsze. Orkiestra Taty małego Johanna Pana Jana Straussa zyskała niewiarygodne powodzenie. I Jak tu nie kochać muzyki powiedział któregoś dnia chłopiec, mały Johann, który wyrósł na dzielnego zucha i poprosił mamę aby mógł potajemnie uczyć się komponowania muzyki. Aby dowiedzieć się co było dalej zapraszamy na styczniowy poranek muzyczny dla dzieci. Zachęcamy do ubrania balowych sukienek, strojów i zabranie karnawałowych masek. Czekają muzyczne niespodzianki!

Bilety w cenie 10 zł. Informacje na stronie: www.wck.org.pl