28 i 29 I DźwiĘkoManiA „Pan Tralaliński i jego mała orkiestra”

Zapraszam do Gdyńskiego Centrum Kultury na grudniowe koncerty DźwiĘkoManiA. To nowy cykl edukacyjny, który dedykujemy przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych w wieku 5-12 lat.

KONCEPCJA I PROWADZENIE: Karolina Klawitter

Bilety do kupienia w kasie (Gdyńskie Centrum Kultury, ul. Jana z Kolna 25), CultureBox (ul. Świętojańska 30) oraz online. Szczegóły i bilety: www.gck.gdynia.pl.

„Pan Tralaliński i jego mała orkiestra”

28 stycznia 2019, poniedziałek, godz. 9 i 11
29 stycznia 2019, wtorek, godz. 9 i 11

Koncert ma na celu zaprezentowanie dzieciom wierszy Juliana Tuwima do muzyki Witolda Lutosławskiego w aranżacji gdańskiego muzyka i kompozytora Beniamina Baczewskiego, na sopran, fortepian, skrzypce, wiolonczelę, saksofon, gitarę basową i perkusję. Głównym przesłaniem koncertu będzie przedstawienie sylwetki polskiego kompozytora i jego twórczości w zaskakującej odsłonie. Będą to utwory, przygotowane przez młodych i kreatywnych artystów w oryginalnych aranżacjach. Bogaty skład zespołu muzycznego oraz oprawa koncertu dostarczy młodym słuchaczom wielu niezapomnianych wrażeń.

Wykonawcy:

Karolina Klawitter – sopran
Fractus Sextet: Tomasz Jocz – fortepian, Andrzej Kacprzak – skrzypce, Karol Sokołowski – wiolonczela, Dawid Głowacki – klarnet, Beniamin Baczewski – gitara basowa, Adam Goliński – perkusja.