1 IX 2019 „Muzyczna podróż z Chopinem” – koncert

Zapraszamy na koncert „Muzyczna podróż z Chopinem” w Borne Sulinowo 1 września 2019 roku o godz. 15. Wraz z Karoliną Klawitter (sopran) wystąpi Donata Zuliani (mezzosopran) i Rafał Lewandowski (fortepian).

Karolina Klawitter – sopran liryczny, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Bożeny Porzyńskiej oraz Studium Pedagogicznego tejże uczelni. Absolwentka Podyplomowego Studium Dziennikarskiego na Uniwersytecie Gdańskim specjalności radiowej i public relation. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich w kraju i za granicą m.in. u prof. Ryszarda Karczykowskiego, Kałudiego Kałudowa, Mariny Hristovej. Debiutowała partią Tatiany w operze „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego w Państwowej Operze Bałtyckiej. W swoim repertuarze operowym ma m.in. partie: Donny Anny ( Don Giovanni Mozarta), Violetty ( Traviata Verdiego), Musetty (Cyganeria Pucciniego) Prowadzi ożywioną działalność koncertową wykonując zarówno lirykę wokalną, jak i dzieła oratoryjno-kantatowe. Gościła m.in. w Barcelonie, gdzie wykonała partię sopranową w Requiem W.A. Mozarta z towarzyszeniem chórów z Krety i Hiszpańskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Joana Luisa Moraleda.

Współpracuje z ośrodkami muzycznymi w całej Polsce. Ma na swoim koncie występy w festiwalach operowych, liczne koncerty kameralne, jak i z towarzyszeniem orkiestry. Od lat zajmuje się projektami edukacyjnymi. Od 2013 roku związana jest z Centrum Kultury Gdynia gdzie tworzy i prowadzi poranki muzyczne dla dzieci w ramach cyklu Mała Gdyńska Filharmonia. Od 2014 roku w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie prowadzi koncerty dla dzieci z cyklu „poranki muzyczne”. A od 2016 roku uwrażliwia na piękno muzyki klasycznej również dzieci podczas cyklicznych koncertów, które prowadzi w Centrum Filmowym w Gdyni. Do tej pory wykonała ponad sto koncertów dla dzieci od dzieł J.S. Bacha po piosenki dla dzieci W. Lutosławskiego.

Donata Zulianimezzosopran. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. W 2016 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej wokalistyka na macierzystej uczelni. 

Na deskach gdańskiej Opery Bałtyckiej wcieliła się w postacie Marceliny w Weselu Figara W.A. Mozarta, Jadwigi i Cześnikowej w Strasznym dworze S. Moniuszki, Smetona w operze Anna Bolena G. Donizettiego oraz Lariny w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego. 

Z Operą Bałtycką odbyła tournée po Niemczech i Francji.

Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Wystąpiła m.in. z towarzyszeniem Krzysztofa Jabłońskiego w warszawskiej Sali Kongresowej, z Budapesztańską Orkiestrą Jahanna Straussa w Limburgerhof, na Festiwalu Kultury Niemiecko-Rosyjskiej w Heidelbergu oraz w Speyer, Ramstein, Monachium, Vagli oraz w wielu polskich miastach. Jako solistka współpracuje z orkiestrą Cappelli Gedanensis. 

Uczestniczyła w nagraniach czterech płyt, wydanych w firmie Acte Préalable, będących światową prapremierą nieznanych kompozycji. Są to: Józef Michał Poniatowski. Mass in F (2015, AP0356), René de Boisdeffre. Choral Works, (2018, AP0414), Jerzy Gablenz. Songs 1, (2018, AP0419), Otton Mieczysław Żukowski. Opera Omnia Saecularia 1, (2018, AP0441).

Prowadzi klasę śpiewu solowego w Państwowym Policealnym Studium  Wokalno–Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. 

 

Program koncertu:

zapowiedź

 1. F. Chopin- Smutna rzeka 
 2. F. Chopin- Leci liście z drzewa 
 3. F. Chopin- solo fortepianowe
 4. zapowiedź
 5. F. Chopin- Piosnka litewska 
 6. F. Chopin- Precz z moich oczu 
 7. F. Chopin- Życzenie 
 8. Fryderyk Chopin/ Pauline Viardot- Swaty 
 9. F. Chopin- Moja pieszczotka 
 10. F. Chopin- solo fortepianowe

zapowiedź

 1. F. Chopin- Śliczny chłopiec 
 2. F. Chopin- Poseł
 3. F. Chopin- Gdzie lubi 
 4. Fryderyk Chopin/ Pauline Viardot- Opuszczona 
 5. F. Chopin- solo fortepianowe
 6. zapowiedź
 7. F. Chopin- Żal– improwizacja na temat etiudy op.10nr 3
 8. F. Chopin- Wiosna 
 9. Fryderyk Chopin/ Pauline Viardot– Do pięknej 

Bis:

Stanisław Moniuszko – Poleć, pieśni, z miasta